Rezerwacja online

Polecamy

Białystok jest miastem gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. To miasto teatrów, kin i Muzeów. Dodatkowo to świetne miejsce wypadowe do wszystkich największych atrakcji min. Białowieży, Tykocina, Supraśla, Augustowa.

W Białymstoku można odwiedzić min. najnowszą atrakcję dla miłośników kultury – Operę i Filharmonię Podlaską. Można tu również rok rocznie uczestniczyć w takich muzycznych festiwalach jak: Pozytywne Wibracje, Oryginal Source Up to date, Podlaska Oktawa Kultur – międzynarodowy festiwal pieśni i tańca festiwal filmowy Żubroffka oraz wiele innych.

Białystok działa jak magnes – każdy kto tu przyjedzie, już zawsze będzie wracał.

Dla miłośników historii...

Zespół parkowo – pałacowy Państwa Branickich – Rezydencja jednej z najpotężniejszych rodzin magnackich XVIII – wieku. W stylu barokowych. Nazywana przez najznamienitszych XVIII – wiecznej Europy – Wersalem Wschodu. Po dziś dzień zachwyca przepychem oraz stylizacją nawiązującą do antycznego świata. Wraz z odtworzonym przez miasto barokowym założeniem ogrodowym – przenosi w świat XVIII – wiecznej Europy.

Zespół katedralny p.w. Najświętszej Maryi Panny – pochodzący z początku wieku XX stworzony wg. Projektu Józefa Piusa Dziekońskiego w stylu neogotyckim. Wybudowana na potrzeby ludności miejskiej dzięki nakładom finansowym mieszkańców miasta.

Stary Kościół Farny - jest budowlą późnorenesansową z wnętrzem barokowym. Nad drzwiami wejściowymi widnieje piękny zabytkowy portal - najstarsza część pochodząca w pierwotnego XVII wiecznego wystroju. W rzeczywistości katedra jest tylko przybudówką Starego Kościoła Farnego. Ominięty w ten sposób został obowiązujący wówczas carski zakaz budowy nowej świątyni katolickiej. Jest to miejsce pochówku trzeciej – ostatniej żony – ostatniego z rodu Branickich – Jana Klemensa.

Sobór św. Mikołaja Cudotwórcy – wybudowana w stylu neoklasycystycznym w latach 1843-46. Region województwa podlaskiego zamieszkiwany jest przez największy odsetek wiernych Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Katedra jest siedzibą biskupa Diecezji Białostocko – Gdańskiej.

Białystok oferuje wiele szlaków turystycznych – które zaspokoją nawet najwybredniejszego turystę.

Szlaki tematyczno-turystyczne na terenie miasta:

  1. Szlak Esperanto i Wielu Kultur - w Białymstoku urodził się twórca sztucznego języka Esperanto – Ludwik Zamenhof
  2. Szlak Kulinarny
  3. Szlak Dziedzictwa Żydowskiego
  4. Szlak PRL-u
  5. Białostocki Szlak Pielgrzymkowo-Turystyczny "Śladami błogosławionego ks. Michała Sopoćki"
  6. Śladami Branickich
  7. Pałace fabrykanckie
  8. Białystok drewniany
  9. Szlak Białostockich Świątyń

Pobyt w hotelu Cristal położonym w ścisłym centrum pozwoli Państwu na odwiedzenie wszystkich najważniejszych miejsc związanych z historią miasta oraz jego atrakcjami. Nasz personel na Państwa życzenie zorganizuje przewodnika, który pokaże Państwu wszystkie najważniejsze miejsca w Białymstoku.

Powrót
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij