Rezerwacja online

Białystok

Białystok – zarys historyczny miasta

Białystok jest miastem, które rok rocznie przyciąga coraz większe rzesze turystów. Niepowtarzalny klimat łączy się z gościnnością oraz historią, która może zadziwić każdego. Dziedzictwo kulturalne Białegostoku to również dziedzictwo świata. W tym mieście urodził się Ludwik Zamenhof, twórca uniwersalnego języka Esperanto. Dodatkowe walory zdrowotne związane z położeniem w samym sercu Zielonych Płuc Polski sprawia, że gość, który zawita tu pierwszy raz – wraca.

Białystok jest stolicą województwa – największym miastem w regionie. Liczy ok. 300 tys. mieszkańców. Siedziba wielu szkół wyższych – państwowych i prywatnych. Białystok jest największym ośrodkiem gospodarczym w regionie północno - wschodnim. W gospodarce Białegostoku dominują małe zakłady i firmy. Na rozwój gospodarki miasta duży wpływ ma przygraniczne położenie, sprzyjające połączenia komunikacyjne, bardzo dobry stan środowiska, tradycje przemysłowe, naukowe i kulturalne. Zakłady przemysłowe produkują głównie artykuły spożywcze i napoje oraz tkaniny i wyroby odzieżowe. W ostatnich latach zanotowano dynamiczny rozwój sektora handlu, usług i turystyki. Zagranicznych i krajowych inwestorów przyciąga duża liczba terenów do zagospodarowania. Miasto oferuje atrakcje dla osób w każdym wieku oraz wszelakich zainteresowań.

Mamy nadzieję, że BEST WESTERN Hotel Cristal **** będzie doskonałą bazą wypadową podczas Państwa urlopu w Białymstoku. Hotel zlokalizowany jest w samym sercu miasta, skąd łatwo trafić do wszystkich okolicznych atrakcji Podlasia.

atrakcje białystok

Powrót
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij